Blog
Dawniej też Stary
Stary
Stary Jestem, więc myślę
126 obserwujących 3261 notek 3323223 odsłony
Stary, 22 marca 2017 r.

Usiłowania

792 123 0 A A A

Prezydent pisze do ministra obrony, że armia, której jest wodzem nie ma jeszcze swoich przedstawicieli w wielu stolicach. Także międzynarodowy korpus w Elblągu nie doczekał się dowództwa. To jedyne zastrzeżenia jakie ma? A osłanianie podczas oficjalnych wystąpień parasolem młodocianego cywila o szwejkowskiej prezencji przez oficera, a odchodzenie ze służby najbardziej i wielkim kosztem wykwalifikowanych generałów, modernizacja armii rozmieniona na niedzielne wojsko to już drobiazgi niegodne prezydenckiego zainteresowania? Dziwne.

Część rządu przed swoim posiedzeniem odbyła “preposiedzenie” w siedzibie szefa partii rządzącej. Mamy więc nową definicję niezależności, czy zgoła powstawania z kolan? Może nowy sposób pojmowania odpowiedzialności za decyzje? Powstaje nowa “demokratyczna” tradycja? Przestajemy już nawet udawać? A może się próbują w tajemnicy zmawiać przeciwko… na przykład nieobecnemu szefowi któregoś z ministerstw? Może też kolektywnie formułowali lepszą odpowiedź na rzeczony list prezydenta. Nie był bowiem usatysfakcjonowany tym, co mu przedtem odpisał szef resortu obrony.

Sondaż, w którego adekwatność nie wierzy żaden prawdziwy Polak pokazuje, że PiS stracił raptownie po swoim rzekomo wielkim sukcesie, odniesionym w czasie wyborów przewodniczącego Rady Europejskiej na maltańskim szczycie UE. Niektórzy z nich przypisują to też perfidii Jacka Saryusz-Wolskiego, który podstępnie przegrał z Donaldem Tuskiem, aby stworzyć wrażenie niekompetencji pisowskiej dyplomacji.

Niesłuszni zaś komentatorzy przypisują spadek notowań PiS-u wzmożonej częstotliwości pokazywania Prezesa w mediach. Jego zmieniające się z tygodnia na tydzień oceny, insynuacje i pomysły przynoszą skutek zgodny z balcerowiczowską definicją nieudacznictwa, odwrotny od zamierzonego. Rośnie więc liczba zwolenników partii zewnętrznych wedle preześnych słów.

Mamy początek regresu populizmu w Polsce? Wiele by na to wskazywało. Trzeba jednak podkreślić, że rzecz się rozpoczęła na Malcie, od zjednoczenia Europy przez PiS przeciwko ...PiS-owi, wieszcząc jednocześnie światowy zmierzch demagogii. Niesprawiedliwe więc by było odbieranie Prezesowi politycznych zasług. Niewielu bowiem jest takich, którzy osobiście inicjują zmiany cyklu światowych trendów w polityce.

Dlatego celowanie w sprawy drugorzędne tylko pozornie świadczy o oportunizmie. Najwyraźniej ma ono wyzwolić lawinę. Dlatego też chyba to preposiedzenie. Przecież nie może tak oczekiwany proces zmian przebiegać poza siedzibą uruchamiającej go partii.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nie chce mi się zmyślać, nic więc nie napiszę, bo w rzeczywistości jestem antypatycznym typem.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Przecież wszyscy są Polakami, niezależnie od tego, że niektórzy się mają za "prawdziwych".
  • Zbylucie, nie, ale nie musisz stosować PiS-owskich sposobów dyskutowania. Oni nie mają...
  • Daj spokój.

Tagi

Tematy w dziale Polityka